Vaikai mamoms neskiria net 8 minučių per dieną

Off Canvas

 

Vaikai mamoms neskiria net 8 minučių per dieną

Prieš keletą metų Lietuvą sudrebino nerimą kelianti statistika apie tai, kad tėvai savo vaikams skiria tik 7 minutes per parą. Kiek laiko suaugusieji praleidžia su savo tėvais?

Didžiausias Lietuvoje paslaugų ir pasiūlymų pardavimo portalas Beta.lt artėjant Motinos dienai atliko tyrimą, kuriame dalyvavo 3000 respondentų. Jų buvo klausiama, kiek laiko jie skiria savo mamoms. Rezultatai nustebino – lietuviai su savo mamomis vidutiniškai praleidžia 7,83 minutes per parą.

Vilniečiai, kurių mamos taip pat gyvena sostinėje, dažniausiai su jomis susitinka kartą ar kelis kartus per savaitę, tačiau yra nemažai ir tokių Vilniaus gyventojų – maždaug 15 proc. dalyvavusių tyrime, – kurie leidžia laiką su mamomis tik du ar tris kartus per mėnesį, skirdami joms nuo dviejų iki trijų valandų.

Apie 60 proc. vilniečių, kurių mamos gyvena kitame mieste, susitinka nuo 1 iki 3 kartų per mėnesį, o kauniečiai ir klaipėdiečiai su mamomis matosi dažniau, tačiau kartu praleidžia mažiau laiko.

Įdomu ir tai, kad net 65 proc. kitame mieste nei jų tėvai gyvenančių lietuvių atvyksta pas savo mamas taip pat tik kelioms valandoms – nepasilieka nakvoti, pabendravę išvažiuoja į savo dabartinius namus. 35 proc. respondentų pabūna kiek ilgiau – nuo 2 iki 3 dienų.

Tyrimo sumanytojai, paklausti, kas lemia tokią statistiką, sako, jog intensyvus gyvenimo tempas priverčia sutrumpinti vizitą pas mamą – laiką pasiglemžia buitiniai rūpesčiai, įtemptas darbo krūvis, asmeniniai reikalai bei laisvalaikio iniciatyvos.

„Atsižvelgdami į šiuos, daug pasakančius rezultatus, sugalvojome vykdyti socialinę akciją „Pasimatymas su mama“. Jos metu kviečiame žmones skirti daugiau laiko savo mamoms ne tik Mamos dienos proga, bet ir kitomis dienomis. Ruošdamiesi šiai akcijai, atrinkome mamoms ir jų vaikams tinkamų paslaugų asortimentą, skirtą išskirtiniam pasimatymui su mama, – nuo restoranų, ekskursijų, trumpų kelionių iki SPA procedūrų bei viešbučių“, – socialinės akcijos idėją pristato UAB „Beta Media“ vadovas Raimundas Adomaitis.

Jis ragina prie šios iniciatyvos jungtis ne tik Lietuvoje gyvenančius. „Visi galime skleisti žinią apie tai, kad geriausia dovana mamai – laikas skirtas jai, laikas skirtas mūsų artimiesiems. Užsienyje gyvenantys lietuviai su savo mamomis matosi itin retai – 60 proc. tyrime dalyvavusių asmenų savo mamoms skiria savaitę per metus. Reiktų turėti omenyje, kad įprastai šį laiką mamoms tenka dalintis ir su kitais žmonėmis, nes į Lietuvą grįžę tautiečiai įprastai čia turi daug reikalų – apsilanko pas medikus, susitinka su draugais bei kitais giminaičiais“, – apžvelgia socialinės akcijos „Pasimatymas su mama“ organizatoriai.

Akcija „Pasimatymas su mama“ vyksta nuo gegužės 3 d. Jos metu dalyviai socialiniuose tinkluose raginami naudoti grotažymę #PasimatymasSuMama.

„Džiugu, kad susipažinę su liūdinančiais tyrimo duomenimis, dauguma mūsų partnerių taip pat nusprendė palaikyti akcijos idėją – dabar ji keliauja iš lūpų į lūpas. Tikime, kad mamos sulauks vis daugiau dėmesio iš savo vaikų, o mūsų sugalvota socialinė akcija bus tęsiama ir kitais metais“, – viliasi UAB „Beta Media“ marketingo vadovė Inga Girdenienė.

„Royal Spa Residence“ atstovė Lina Krištopaitytė pastebi, kad populiarėja šeimų poilsis. „Rudenį startavo nauja programa „Tarp mūsų mergaičių“, kuri yra skirta mamoms ir dukroms, giminaitėms ir draugėms. Pastaraisiais metais į Birštono kurortą atvyksta vis daugiau mamų su dukromis, kurios kartu smagiai leidžia laiką – pramogauja, ilsisi, mėgaujasi SPA procedūromis“, – pasakoja Lina Krištopaitytė.

© 2020 MADA IR GROŽIS. Visos teisės saugomos. Internetinių svetainių kūrimas ir elektroninių parduotuvių kūrimas: hidra.lt