Plaukų slinkimas: ar Jūsų plaukai per daug slenka?

Plaukų slinkimas: ar Jūsų plaukai per daug slenka?

Slenkančius plaukus galima matyti kiekvienos merginos, moters kasdienybėje. Slenkantys plaukai gali būti ir yra visur! Darbe ant stalo, ant pagalvių, vonioje bei visur kur tik būsite. Slenkantys plaukai gali būti ne tik erzinti Jus, tačiau jie gali tapti didesnės problemos simptomas. Dažniausiai nedidelis plaukų slinkimas yra normalus, kasdienis dalykas, tačiau kaip žinoti kada plaukų slinkimas gali virsti kažkuo daugiau?

Plaukų slinkimą gali sukelti daugybė dalykų. Plaukų džiovintuvai, garbanojimo žnyplės, plaukų tiesinimo žnyplės, taip pat plaukų dažymai ar priauginimai gali lemti plaukų lužinėjimus. Stresas bei mityba taip pat yra dideli veiksniai, kurie gali lemti plaukų slinkimą. Jeigu negaunate pakankamai vitaminų ir baltymų, jūsų plaukų folikulai (plaukų šaknys) nebus stiprūs ir sveiki. Skydliaukė taip pat yra dažna plaukų slinkimo priežastis.

Vidutiniškai žmogaus galvoje yra maždaug 100 000 – 150 000 plaukų. Jei per dieną nuslenka 30 – 50 plaukų, tai yra visiškai normalu, tačiau jei pradeda slinkti 100 – 150 plaukų per dieną, reikėtų suklusti ir kreiptis į gydytoją.

Turintiems garbanotus ar banguotus plaukus, jie gali slinkti daugiau nei tiems, kurie turi plonus ar tiesius plaukus. Viskas yra dėl to, kad moterys turinčios banguotus ar garbanotus plaukus dažniau naudoja plaukų tiesintuvus, kas kenkia plauko folikului. Karštis pašalina drėgmę iš plauko, todėl plaukai tampa sausi ir trapūs. Moterys turinčios ilgesnius plaukus, gali manyti, kad joms plaukai slenka daugiau, tačiau taip yra todėl, kad turi daugiau plaukų.

 

Plaukų tekstūra yra pagrindinis dalykas pagal kurį galima sužinoti ar Jūsų plaukų folikulai yra sveiki. Naudodamiesi dviem ar daugiau veidrodžių, apžiūrėkite plaukus nugaros pusėje, centrinėje galvos dalyje. Kiekvieno galvoje yra natūralus išsikišimas, kuriame ir turėtumėte patikrinti plaukų tekstūrą. Šioje vietoje ji neturėtų skirtis niekada, tačiau jei plaukų tekstūra pasikeitusi, ji plonesnė ir ne tokia blizgi, reikėtų apsilankyti pas specialistą. Plaukai turi 4 – 6 mėnesių atmintį, tai jei kažkas negerai, problemą išvysite tik po pusmečio. Kitas patikrinimo būdas yra ieškoti nuslinkusio plauko šaknies svogūnėlio forma. Tai ženklas, kad plaukas išgyveno savo visą gyvenimo ciklą ir pats natūraliai nuslinko.

Kaip išvengti plaukų slinkimo be karštų priemonių vengimo? Skydliaukės funkcijos pokyčiai dažnai yra siejami su plaukų slinkimu. Taip pat rekomenduojama vengti sojos, yra įrodyta, kad daugeliui žmonių ji neigiamai veikia skydliaukę. Tačiau efektyviausias būdas išlaikyti plaukus sveikus ir užkirsti kelią jų slinkimui yra papildyti savo mitybą B grupės vitaminais, geležimi bei baltymais.

© 2020 MADA IR GROŽIS. Visos teisės saugomos. Internetinių svetainių kūrimas ir elektroninių parduotuvių kūrimas: hidra.lt