Paprastos dietos ir gyvenimo būdo pritaikymas geresniam miegui

Paprastos dietos ir gyvenimo būdo pritaikymas geresniam miegui

Daugybė žmonių pasaulyje turi miego sutrikimų. Finansiniai rūpesčiai, skaitmeniniai prietaisai ir Covido panika yra akivaizdžios priežastys, tačiau žarnyno sveikata taip pat vaidina svarbų vaidmenį miegant. Pagerinus žarnyno mikrobiomą (mikroorganizmų ekologinė bendruomenė, esanti organizmo išorėje ir viduje), gali pagerėti Jūsų miegas, nes sumažėja stresas ir reguliuojamas paros ritmas (vidinis procesas, reguliuojantis Jūsų miego ir pabudimo ciklą).

Eve Kalinik, mitybos terapeutė ir knygos „Happy Gut, Happy Mind“ autorė, sako: „Daugelis mano klientų  vyrų ar moterų nemiega labai gerai, tačiau daugelis to net nesuvokia, iki kol mes pradedame gilintis giliau į konsultacijų procesą. Dažnai pastebiu, kad jie nemiega iki 2 valandos ryto arba nubunda naktį, o tai gali turėti įtakos viskam, nuo jų nuotaikos ir dėmesio iki odos būklės “.

„Skirkite valandą sau prieš miegą, kad sumažintumėte stresą - ir tai taip pat susiję su nerimu dėl miego. Išsimaudykite šiltoje vonioje, paskaitykite knygą ar atlikite meditacijos ar gilaus kvėpavimo pratimus. “

Esant dabartinei „namų“ aplinkai, nuolatinis prietaisų naudojimas yra dar viena pagrindinio streso, turinčio įtakos miegui, priežastis. „Mėlynos šviesos poveikis vakare yra ypač trikdantis. Atvirai kalbant, miegamasis turėtų būti naudojamas tik dviem dalykams ir nė vienas iš jų nėra apsipirkimas internete ar socialinių tinklų tikrinimas “. Eve Kalinik pataria nenaudoti mūsų mobiliųjų telefonų kaip žadintuvo, o vietoj to siūlo įsigyti senamadišką laikrodį, išjungti telefoną ir padėti einant miegoti į kitą kambarį.

Keli paprasti Kalinik būdai, kaip pagerinti savo miegą

1. Venkite kofeino po 12 val. Apribokite kofeino (nuo arbatos, kavos ir energetinių gėrimų) vartojimą iki vidurdienio ir laikykitės vidutiniškai ne daugiau kaip dviejų iki trijų puodelių per dieną. Jei esate ypač jautrus kofeinui, dar labiau sumažinkite jo vartojimą. „Kofeinas gali likti jūsų organizme apie 10–12 valandų, todėl 15:00 valandą išgerta kava gali būti priežastis, kodėl Jūs nemiegate 1 valandą ryto.“

2. Valgykite maisto produktus, gaminančius GABA (amino rūgštis). Natūralūs GABA šaltiniai gali padėti skatinti geresnį miegą, pavyzdžiui, žalioji, juodoji ir arbata, pieno kefyras, „gyvasis“ jogurtas. Maistas, kuris gali padidinti mūsų pačių amino rūgščių gamybą, yra lęšiai, graikiniai riešutai, avižos, migdolai, žuvis, uogos, špinatai, brokoliai, bulvės ir kakava. Užtikrinkite, kad jūsų maiste būtų daugybė skaidulų ir fermentuotų maisto produktų, kad Jūsų žarnynas būtų sveikas.

3. Venkite greito energijos taisymo. Kitas įprasta prasto miego priežastys yra tai, kad žmonės vartoja daug maisto ir gėrimų turinčių „greitos energijos“, tokių kaip saldūs užkandžiai, greitas maistas ar gaivieji gėrimai. Su tokiais maisto produktais ir su jais susijusiais potraukiais lengva patekti į neigiamą grįžtamąjį ryšį. Kai mums trūksta energijos, dažnai žmonės valgo tokį maistą, kad gautų energijos ir tokiu būdu sutrikdo miegą.

4. Valgykite tris kartus per dieną
Nepraleiskite valgio, nes tai skatina į rankas imti saldų užkandį. Kai valgote pusryčius, pietus ar vakarienę, į patiekalus įtraukite daug kompleksinių angliavandenių, tokių kaip neskaldyti grūdai, avižos, kvinoja, grikiai, spelta, laukiniai ryžiai, taip pat tam tikros rūšies baltymai, kad būtumėte sotesni.

© 2020 MADA IR GROŽIS. Visos teisės saugomos. Internetinių svetainių kūrimas ir elektroninių parduotuvių kūrimas: hidra.lt