ODOS PRIEŽIŪRA: 5 PATARIMAI KAIP PALAIKYTI SVEIKĄ ODĄ

Off Canvas

 

ODOS PRIEŽIŪRA: 5 PATARIMAI KAIP PALAIKYTI SVEIKĄ ODĄ

Gera odos priežiūra, įskaitant ir apsaugą nuo saulės ir švelnų valymą, gali padėti išlaikyti Jūsų odą sveiką ir švytinčią. Jei neturite laiko intensyviai odos priežiūrai, vis tiek galite palepinti save, atsiminę odos priežiūros pagrindus.

Tinkama odos priežiūra ir sveiko gyvenimo būdo pasirinkimas gali padėti atitolinti natūralų senėjimą ir išvengti įvairių odos problemų. Tad pradėkite nuo šių penkių elementariausių patarimų.

1. Apsaugokite save nuo saulės

Vienas svarbiausių būdų prižiūrėti odą yra jos apsauga nuo saulės. Saulės spindulių poveikis gali paskatinti raukšlių, dėmių atsiradimą. Taip pat padidėja odos vėžio rizika.

Apsaugokite savo odą nuo saulės spindulių:

  • Naudokite kremą nuo saulės. Naudokite plataus veikimo spektro apsauginį kremą nuo saulės. Jį naudokite gausiai ir vėl tepkite kas dvi valandas. Venkite saulės tarp 10 ir 16 val., kai jos spinduliai yra stipriausi.

  • Dėvėkite apsauginius drabužius. Uždenkite odą ilgomis rankovėmis, kelnėmis.

2. Nerūkykite

Rūkymas padaro Jūsų odą senesnę ir prisideda prie raukšlių atsiradimo. Rūkymas susiaurina mažiausias kraujagysles atokiausiuose odos sluoksniuose. Dėl to sumažėja kraujotaka ir oda tampa blyškesnė. Taip pat rūkymas eikvoja odos deguonį ir maistinių medžiagų, kurios yra svarbios odos sveikatai. Rūkymas pažeidžia kolageną ir elastiną – skaidulas, kurios suteikia Jūsų odai tvirtumo ir elastingumo. Šis procesas taip pat padidina suragėjusių ląstelių odos vėžio riziką. Jei rūkote, geriausias būdas apsaugoti odą – mesti rūkyti.

3. Švelniais būdais gydykite odą

Kasdieninis valymas ir skutimasis gali pakenkti Jūsų odai. Išlaikykite savo odą švelnią ir skaisčia:

  • Apribokite maudymosi laiką. Karštas vanduo ir ilgi dušai ar vonios pašalina riebalus iš Jūsų odos. Apribokite vonios ar dušo laiką ir naudokite šiltą, o ne karštą vandenį.

  • Venkite stiprių muilų. Stiprūs muilai ir plovikliai gali tiesiogiai pašalinti Jūsų odą. Verčiau rinkitės švelnius valiklius.

  • Atsargiai skuskitės. Norėdami apsaugoti ir sutepti odą, prieš skutimą patepkite skutimosi kremu, losjonu ar geliu. Stenkitės naudoti švarų, aštrų skustuką. Skuskite plaukus augimo kryptimi, o ne prieš juos.

  • Drėkinkite sausą odą. Jei oda sausa, naudokite odos tipui tinkamą drėkinamąjį kremą.

4. Laikykitės sveikos mitybos

Sveika mityba gali padėti užtikrinti Jums grožį ir geriausią savijautą. Valgykite daug vaisių, daržovių, neskaldytų grūdų ir liesų baltymų. Dietos ir spuogų ryšys nėra aiškus, tačiau kai kurie tyrimai rodo, kad dieta, kurioje gausu žuvų taukų ar žuvų taukų papildų gali skatinti jaunesnę odą. Vandens gėrimas taip pat padeda išlaikyti Jūsų odos hidrataciją.

5. Valdykite stresą

Nesuvaldytas stresas gali padaryti Jūsų odą jautresnę, sukelti spuogus ir kitas odos problemas. Norėdami paskatinti sveikos odos būseną, atlikite tam tikrus veiksmus, jog galėtumėte sukontroliuoti stresą. Išsimiegokite, nusistatykite ribas. Svarbiausia skirkite laiko veiklai, kuri Jums patinka. Rezultatai gali būti dramatiškesni, nei tikitės.

© 2020 MADA IR GROŽIS. Visos teisės saugomos. Internetinių svetainių kūrimas ir elektroninių parduotuvių kūrimas: hidra.lt