Niekas nepadeda dekrete? Grįžk į darbą

Off Canvas

 

Niekas nepadeda dekrete? Grįžk į darbą

 

Psichologė Andžela Noistater savo naujausioje knygoje nagrinėja

daugeliui šiuolaikinių moterų aktualią problemą – likti su vaiku namie iki 2–3 metų ar skubiai grįžti į darbą? Ilgai stebėjusi jaunas angles ir jų vaikus, psichologė padarė įdomią išvadą.

 

Žinoma, pirmaisiais gyvenimo metais vaikui būtina būti su motina. Būtent todėl daugelis moterų aukoją darbą ir sėdi namuose. Pasirodo, tai ne visada yra į naudą. Kalbėti apie pilnavertį vaiko vystymąsi galima tik tada, jeigu motina jam, o ne namų ruošai, skiria daugiau laiko. Jeigu mama, būdama namie, tvarkosi, skalbia, apsipirkinėja ir nuolat dingsta virtuvėje, o vaikui tenka tik maža dėmesio dalis, tai vaikui gerokai blogiau negu leisti laiką darželyje su bendraamžiais.

 

Nuolat pavargusi ar niekada neturinti laiko motina negali nieko išmokyti namie likusio vaiko. Be to, tai toli gražu ne pats geriausias pavyzdys augančiam mažyliui. Ji tampa tarnaite, kurios nuomonės yra nepaisoma. Tad psichologė mamoms rekomenduoja namuose su vaiku likti tik tokiu atveju, jeigu joms aktyviai padeda vyras, vyresni vaikai arba namų šeimininkė. Jeigu visa namų ruoša moteriai teks užsiimti pačiai, jai vertėtų grįžti į darbą, o vaiko priežiūrą patikėti profesionalams.


© 2020 MADA IR GROŽIS. Visos teisės saugomos. Internetinių svetainių kūrimas ir elektroninių parduotuvių kūrimas: hidra.lt