Mada, viskas apie madą ir grožį

 

Kelių serijų knygoje „Get Your Greens“, kuri yra apie gamtos puoselėjimą, „British Vogue“ tyrinėja, kaip pramonė vis labiau žengia į ekologiškesnę ateitį.

XXI amžiuje mados industrijos stiliaus tendencijos dominuoja pasaulyje labiau nei kada nors anksčiau ir kontroliuoja ne tik žmonių rengimąsi, bet ir namų apyvokos dizaino, makiažo ir bendro žmonių požiūrio tendencijas. 

Kaip ir senoji muzika, filmai, knygos grįžta į stilių XXI amžiuje, taip grįžta ir 60-ojo, 70-ojo, 80-ojo ir 90-ojo dešimtmečių mados tendencijos. Kai skonis keičiasi ir naujosios kartos semiasi įkvėpimo iš senesnių laikų, nenuostabu, kad kai kurios dabartinės mūsų tendencijos yra mišrus, praėjusių laikų mados tendencijų krepšelis. Geriausia tai, kad šių drabužių nereikia pirkti, juos galima išsinuomoti, rasti mamos drabužių spintoje ar blogiausiu atveju vis dėlto nusipirkti. Žemiau rasite dešimt klasikinių mados tendencijų, kurios sugrįžo į mūsų nūdienos visuomenę.

 

Tvari mada yra terminas, kuris šiais laikais vis dažniau naudojamas, nes kaskart labiau suvokiame rimtą savo drabužių poveikį aplinkai - rūbų pramonė yra atsakinga net nuo 4 iki 10 procentų viso pasaulio šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio kasmet. Tačiau ką iš tikrųjų reiškia tvari mada?

Trumpai tariant, tai terminas drabužiams, kurie yra kuriami ir vartojami taip, kad juos būtų galima dėvėti ilgą laiką, kartu saugant aplinką ir drabužius. Štai kodėl tvarumo matricai labai svarbu yra sumažinti išmetamą CO2 kiekį, spręsti perprodukcijos problemą, mažinti taršą ir atliekas, remti biologinę įvairovę ir užtikrinti, kad drabužių pramonės darbuotojams būtų mokamas teisingas atlyginimas ir suteikiamos saugios darbo sąlygos.

Atsižvelgiant į visus padarinius, vis dar yra per mažai prekinių ženklų, kurie šiuo metu sprendžia šiuos sudėtingus klausimus, ir net tie, kurie sprendžia, pripažins, kad visada yra kur tobulėti. Tai reiškia, kad nepakanka tik įsigyti prekių, pažymėtų ženklu „tvarus“; turime visiškai permąstyti savo pirkimo įpročius ir suvokti, kaip naudoti rūbus bei ką su jais daryti po naudojimo.

Taigi, jei norite užtikrinti, kad jūsų drabužių spinta būtų kuo tvaresnė, štai viskas ką jums reikia žinoti:

Pirkite mažiau, bet geresnės kokybės

Tai gali būti tam tikra klišė, tačiau mintis „pirkite mažiau, bet geresnės kokybės“ yra labai svarbi. Kai suvokiate, jog kiekvienais metais pasaulyje gaminami stulbinantys rūbų skaičiai, net 100 mlrd, ši mintis tampa labai reikšminga. Prieš perkant, tvarumo konsultacinės bendrovės „Eco-Age“ vyriausioji prekės ženklo vadovė Harriet Vocking pataria užduoti sau tris svarbiausius klausimus: „Ką jūs perkate ir kodėl? Ko jums iš tikrųjų reikia? Ar dėvėsite bent 30 kartų?

Investuokite į tvarių rūbų prekės ženklus

Pirkimas tvarių bei kokybiškų rūbų taip pat gali reikšti paramą dizaineriams, propaguojantiems tvarią praktiką, įskaitant tokius kaip Collina Strada, Chopova Lowena ir Bode. Šie visi dizaineriai savo produkcijoje naudoja perdirbtą tekstilę. Taip pat galite prisidėti prie aplinkos tausojimo susiaurindami savo ieškomo rūbo pasirikimus ir labiau sukonkretizuoti, ko jums būtent reikia (pvz., „Girlfriend Collective“ ir „Indigo Luna“), maudymosi kostiumėlius (įskaitant „Stay Wild Swim“ ir „Natasha Tonic“) ar džinsinį audinį („Outland Denim and Re / Done“).

Apsipirkinėkite dėvėtų rūbų parduotuvėse

Kadangi dėvėti rūbai dabar tampa vis labiau prieinami svetainių „The RealReal“, „Vestiaire Collective“ ir „Depop“ dėka, apsvarstykite galimybę įsigyti anksčiau pamėgtus daiktus, kuriais visada norėjote papildyti savo drabužių spintą. Jūs ne tik pailginsite šių drabužių gyvenimą, bet ir sumažinsite savo drabužių spintos poveikį aplinkai bei galite rasti vienetinių dirbinių, kurių niekas kitas neturės.

Nuomokitės

Užuot šią vasarą nusipirkę naują suknelę vestuvėms ar iškilai, geriau ją išsinuomokite, o šiais laikais tai yra labai lengva. Remiantis tyrimu, penkiasdešimt rūbų kiekvieną vasarą yra perkami ir dėvimi tik vieną kartą vien tik Anglijoje - tai yra labai blogas įprotis, kurį turime greitai nutraukti, turint omenyje, koks kiekis tekstilės kas sekundę yra deginamas ir išpilamas į sąvartynus.

Venkite melagingų prekės ženklų

Kadangi vis daugiau atsiranda vartotojų kurie galvoja apie rūbų poveikį aplinkai ir kokį pėdsaką jie gali palikti, vis daugiau atsiranda įmonių kurios pateikia klaidinančius ar melagingus teiginius, kurie leidžia manyti, jog jie yra už saugesnę ir švaresnę aplinką, bet realybė būna visisiškai kitokia - tai tik eilinis melas bei triukas norint prisivilioti žmones, kuriems rūpi aplinka bei gamtos išsaugojimas.

Žinokite medžiagos kurią dėvite poveikį

Suprasti medžiagų poveikį yra nepaprastai svarbu, kai perkate tvaresnius pirkinius. Gera taisyklė yra vengti grynos sintetikos, pavyzdžiui, poliesterio, kuris visame pasaulyje sudaro 55 proc. drabužių. Jie yra iš iškastinio kuro ir dažniausiai suyra tik per metus. Ne visos natūralios medžiagos yra pagamintos vienodai: pavyzdžiui, ekologiška medvilnė sunaudoja žymiai mažiau vandens nei įprasta medvilnė ir nenaudoja kenksmingų pesticidų. Ieškokite „Global Organic Textile Standard“ (medvilnės ir vilnos), „Leather Working Group“ (odos) ir „Forest Stewardship Council“ (viskozės) sertifikatų, kad galėtumėte įsitikinti, kuri medžiaga padarys mažiausiai žalos aplinkai ir tokiu būdu užtikrinsite, kad jūsų spinta taptų tvaresne.

Paklauskite, kas pagamino jūsų drabužius

Pandemijos metu išryškėjus ypatingiems sunkumams su kuriais susiduria drabužių darbuotojai visame pasaulyje, būtina, kad žmonėms, kurie gamina drabužius, gautų teisingą atlyginimą ir saugias darbo sąlygas. Ieškokite prekių ženklų, kurie atvirai atskleidžia informaciją apie savo gamyklas ir politiką, susijusią su darbo užmokesčiu ir darbo sąlygomis.

Palaikykite prekės ženklus, kurie daro teigiamą poveikį aplinkai

Tokie ekologiškai nusiteikę prekės ženklai kaip „Mara Hoffman“ ir „Sheep Inc“ svarsto, kaip mada gali turėti teigiamą poveikį aplinkai, o ne tik sumažinti jį. Regeneracinis žemės ūkis - ūkininkavimo praktika, pavyzdžiui, žemės dirbimas - yra (bruksnelis ir yra nesiraso, arba tas arba tas, nes jie reiskia ta pati) madinga tendencija, kuria siekiama atkurti dirvožemio sveikatą ir biologinę įvairovę.

Saugokitės kenksmingų chemikalų

Paslėptos cheminės medžiagos naudojamos mūsų drabužiams gaminti/valyti, kelia didelį nerimą, teršia vietinius vandens kelius ir kelia pavojų drabužių gamintojams. Atkreipkite dėmesį į „Made in Green“ pagal „OEKO-TEX“ ir „Bluesign“ sertifikatus, kurie nustato chemikalų naudojimo gamybos proceso metu reikalavimus.

Sumažinkime vandens naudojimą gamybai

 Turint omenyje tai, kad gaminant tekstilę kasmet sunaudojama 93 mlrd. kubinių metrų vandens (tolygu 37m olimpiniams baseinams), visi turėtume daugiau žinoti apie drabužių vandens pėdsakus. Kaip minėta anksčiau, organinėje medvilnėje sunaudojama žymiai mažiau vandens nei įprastoje medvilnėje (pagal vieną tyrimą - 91 proc. mažiau), tuo tarpu naudojant mažai vandens turinčius dažus, sumažėja ir vandens suvartojimas.

Būkite sąmoningi veganiškai produkcijai

Nors gyvūninės kilmės medžiagos, tokios kaip oda ir vilna, kelia aplinkos ir etikos problemų, veganiškos alternatyvos, kuriose dažnai yra sintetinių medžiagų, taip pat gali būti žalingos mūsų planetai. Laimei, į rinką ateina įdomių naujovių, tokių kaip „Bolt Threads“ Mylo oda, pagaminta iš grybienos - grybelių šaknų, kurią jau perėmė Stella McCartney.

Rūpinkitės savo rūbais

Jei norite sumažinti drabužių žąlą aplinkai ir užtikrinti, kad po vieno ar dviejų naudojimų jie neužkimštų sąvartynų, labai svarbu prailginti drabužių galiojimo laiką. Padarykite taip, kad drabužiai tarnautų kuo ilgiau, jeigu iškyla problemų, taisykite juos, kad būtų galima vėl dėvėti užuot tiesiog išmetant.

Venkite mikroplastiko taršos

Kadangi apskritai sunku išvengti sintetikos, skalbdami drabužius į vandens kelius ir vandenynus galite išleisti tūkstančius mikroplastikų, pakenkdami jūrų gyvūnijai, į kurią patenka mažos dalelės. Laimei, yra paprastas sprendimas: investuoti į mikroplastiko filtrą, pvz., Į „Guppyfriend“ skalbimo maišelį, į kurį galite įdėti sintetinius drabužius arba „Cora Ball“, kurį įdėjote su savo skalbiniais.

Įsitikinkite, kad jūsų rūbai turės antrą gyvenimą

Tvarkydami savo spintą, sąmoningas požiūris į tai, kaip atsikratysite rūbų padės sustabdyti jų patekimą į sąvartyną. Drabužių perpardavimas ar apsikeitimo organizavimas yra geriausias būdas užtikrinti, kad jie turėtų antrą gyvenimą, taip pat aukoti labdaros organizacijoms ir kitoms organizacijoms, kurios ieško dėvėtų drabužių yra šauni išeitis. Rūbai kurie tikrai jau yra nebetinkami naudojimui, turėtų būti perleidžiami specialiems rūbų perdirbimo cechams.

Kiekvienas iš mūsų nors kartą žavėjomės modeliais, jų laikysena, žavesiu. Tačiau modelio gyvenimas ir karjera ne visada žiba kaip gali atrodyti iš šono. Modelis – tai ne vien gražus veidas, tai daug daugiau nei tai, todėl šis straipsnis yra būtent apie tai.

 

Žinodami, kokia yra jūsų kūno forma, galėsite pasirinkti labiau patrauklius drabužius, kurie leis pasijusti ir atrodyti geriau. Šiame straipsnyje jūs rasite visą informaciją apie kriaušės formos figūrą.

Modeliavimo pasaulyje yra daug įvairių tipų modelių.  Kadangi modeliavimo pobūdis yra parduoti produktus, iš tikrųjų modeliui gali būti suteikta daugybė skirtingų vaidmenų: plius dydžio ar smulkūs modeliai, vaikų ar vyresnių modeliai, jau nekalbant net apie pagrindinius skirtumus, pvz., Vyrus ir moterų modeliai.

Stilius ir mada gali būti didelis galvos skausmas. Būna dienų, kai apsirengimas tampa kova su savimi, kai negalite išsirinkti aprangos arba pastebite, kad iš drabužių spintos visada pasirenkate dėvėti tuos pačius derinius, kuriuos visada dėvite ir jau nė nebejaučiate džiaugsmo eidami su jais kur nors.

Norint pradėti rankų modelio karjerą, pirmiausia turėtumete pabandyti keletą dalykų.  Peržvelkite visas reklamas, fotografijas ar vaizdo įrašus, kuriuose pozuoja rankų modelis. Pradėkite stebėti ką jie daro ir ko nedaro, pabandykite rankų pozas ir žiūrėkite kaip Jums sekasi.

Galbūt jūs nenorite būti kaip visi. Šaunu, bet faktas yra tas, kad pasaulis yra pilnas neišsiskiriančių žmonių, ir, nepaisant to, ką mums socialiniai tinklai bando įteigti, didelė tikimybė išlieka, kad jūs (ir aš) nesate ypatingi, kažkuom išsiskiriantys. Aišku, galime rengtis kiek kitaip (arba, kaip mes mėgstame vadinti, „geriau“) nei kiti, bet galiausiai vis tiek liksime milžiniškoje kavos pupelių krūvoje, kurioje gan sunku išsiskirti. Taigi nesitikėkite, kad dauguma / kas nors pastebės dalykus apie jūsų išvaizdą, kurie yra įvardinti žemiau, nes: 1. Dauguma žmonių nėra labai pastabūs ir 2. Niekam tikrai nerūpėtų, net jei jie ir pastebėtų. Geros dienos!

Gyvūnų raštai jau kurį laiką laikosi mados viršūnėje, ir nenuostabu, kodėl. Šie raštai primena tikrus gyvūnus, vaikščiodami su jais gatvėmis, žmonės sukuria gyvūnų imitacijas. Labiausiai paplitęs gyvūnų raštas, naudojamas drabužiams ir dekoravimui, tikriausiai yra leopardo raštas dėl savo įdomaus ir dinamiško įvaizdžio. Tačiau neretai gatvėje galime sutikti žmones dėvinčius rūbus padarytus iš gyvatės odos bei zebro ir kartais net karvės.

 

Tiems, kurie mėgsta pirmenybę teikti lygiems bei blizgantiems paviršiams, o ne komfortui (arba atvirkščiai), dabar galima gauti iš kart du viename, jums nereikės rinktis tarp šių dviejų kriterijų. Dėka šio sezono prašmatnaus ir be vargo stilingo siuvimo pasirinkimo, dabar galite savo spintoje turėti apranga kuri atitiks  visus jūsų norimus kriterijus. Šokite į minkštus ir lengvus marškinėlius bei tokias pat lengvas kostiumines kelnes ir pajuskite laimę, po šio potyrio padidinti pavasariniai marškinėliai ir laisvo stiliaus kelnių poros privers jus jaustis nepatogiai.

Tapimas modeliu yra dalykas, apie kurį svajoja daugelis iš mūsų, ir jei manote jog turite pakankmai patrauklias rankas, tuo met mintys apie šią modeliavimo sritį turėjo būti Jūsų galvoje. Modeliavimas rankomis yra kita rūšis modeliavimo, šie modeliai gali taip pat modeliauoti kitas kūno vietas, tačiau galima užsidirbti tik naudojant rankas kaip modelį. Šiame straipsnyje yra viskas ką reikia žinoti apie šį modeliavimo tipą.

Jei nors šiek tiek domitės mada ir žinote kaip mados industrija veikia, tuo met turėtumėte žinoti apie modelių agentūras bei kokį vaidmenį jos turi mados industrijoje. 

Nūdienos visuomenėje, laisvai samdomo modelio darbas yra toks darbas, kuris suteikia galimybę tapti savo paties viršininku ir leidžia priimti tam tikrus sprendimus, susijusius tik su Jūsų karjera. Tapti laisvai samdomu modeliu yra vienas iš geriausių karjeros/laisvalaikio pasirinkimų, ypač tuo atveju, jei Jums nepavyksta rasti tinkamos modelių agentūros.

Gyvenimo būdo modeliai yra įsivaizduojami kaip įspūdingi, jaunatviški asmenys, kurie trykšta entuziazmu bei pasižymi klasikine išvaizda ir lieknu sudėjimu. Tačiau realybė gali būti visiškai kitokia ir ji jus nustebins!

Laisvai samdomų modelių darbas nėra lengvas. Jis reikalauja daugiau pastangų pačiam modeliui susirast sau darbo nei modeliui, kuris priklauso modelių agentūrai. Todėl šiame straipsnyje aptarsime keletą būdų kaip tapti sėkmigu laisvai samdomu modeliu.

Modelių pasaulyje įvairovė ne visada buvo priimtinas dalykas, kadangi labai dažnai pasireikšdavo visuomenės nustatyti dvigubi standartai. Gerai žinoma jog rasė, sugebėjimai, amžius, lytis, seksualinė orientacija, retai yra pagirtinas dalykas ant podiumo.

Nors norint būti modeliu išvaizda yra svarbi, tačiau ne visada išvaizda yra svarbiausia norint patekti į šį verslą. Modeliavimas nėra vien susijęs tik su mada ir grožiu. Norint būti sėkmingu modeliu reikia būti protingu, puikiai prižiūrėtos išvaizdos bei žinoma tinkamo požiūrio į šį verslą bei darbą. Asmenybė yra tokia pati dalis modelio kaip ir jo išvaizda, patrauklumas. Profesionalumas yra vienas iš sėkmės raktų, kuris gali atnešti didelę sėkmę.

Deja, ši pandemija nesirenka draugų, todėl vyksta daugybė dalykų, kurie mus visus išvedė iš mums įprastų normų, rutinos ir įpročių, kuriais džiaugėmės visi. Kai gyvenimas duoda jums keletą ctrinų, tiesiog pasigaminkite limonadą, tokiu principu kiekviena egzistuojanti įmonė turėjo išmokti įveikti netikėtas kliūtis, kontroliuoti padarytą žalą ir prisitaikyti prie verslo plėtojimo visiškai nauju būdu. Mados pasaulis, tiek laisvai samdomų modelių, tiek agentūrų, tikrai nėra išimtis.

Tinkamo modelio pasirinkimas, kuris atsipindėtų prekės ženklą, yra sėkmės raktas. Turėsite skirti ypač didelį dėmesį į tai, kadangi dirbate su žmonėmis. Priešingai nei galvoja žmonės nesusiję su mados pasauliu, samdant laisvai samdomą modelį, reikia atidžiai peržvelgti visus reikalavimus, kurie nurodytų jog pasirinkote teisingai. Tad jeirimtai ketinate plėsti savo prekės ženklą, turite atsižvelgti į kelis dalykus.

Daugelis modelių visada galvoja kaip užsidirbti daugiau pinigų, ypač kai jie eina laisvai samdomų darbų keliu. Yra šimtai išskirtinai gražių merginų bei vaikinų, kurie varžosi dėl apmokamo modelio darbo. Todėl norint sėkmingai dirbti laisvai samdomu modeliu reikia ne tik būti gražiu. Realiai, labai nedaug merginų ir vaikinų kada nors pasiekia tašką, kai visą gyvenimą gyvena tik modeliuodami.

Pateikiame keletą patarimų, kaip padidinti savo, kaip modelio, vertę ir uždirbti daugiau pinigų.

Modelio portfolio padeda klientams nustatyti ar modelis turi tai ko reikia būtent jiems, norint parduoti savo produktą / prekės ženklą / idėją. Net pačio elementariausio projekto atrinkimas gali užtrukti amžinybę, kadangi užsakovas peržiūrės kelis kartus tuos pačius portfolio, kol išsirinks sau tinkamą. Vienas iš geriausių būdų įtikti yra jūsų nuotraukos bei kaip pateikiate savo stilius. Prieš parodant savo portfolio, reikėtų peržvelgti kliento produktą ir įsitikinti, kad jūs padarėte viską, kad atrodytumėte labiausiai tinkamas variantas. Pavyzdžiui: norite būti maudymosi kostiumėlių katalogo modelis? Tuomet jūsų portfolio turėtų būti kelios jūsų nuotraukos ne tik su maudymosi kostiumėliais, bet ir pozuojant tokiu stiliumi, koks būtų priimtinas katalogo modeliui, tiek studijoje, tiek vietoje. O gal būt pozuoti su vestuvinėmis suknelėmis yra jūsų svajonė? Tada savo portfolio geriau turėtumėte įsikėlę nuotauką su vestuvine suknele.

Vietoje to, kad modeliai būtų priklausomi modelių agentūrai, kai kurie iš jų eina kita kritymi ir pasirenka laisvai samdomą modelio kelią. Tai reiškia, jog jie dirba savarankiškai, nepriklauso jokiai agentūrai. Tapimas laisvai samdomu modeliu reikalauja daugiau pastangų nei darbas agentūroje, kuri Jus reklamuotų bei surastų Jums darbo. Tačiau ne visos agentūros yra patikimos, todėl kai kurie modeliai nori kontroliuoti savo gyvenimą bei karjerą.

Puslapis 1 iš 51

© 2020 MADA IR GROŽIS. Visos teisės saugomos. Internetinių svetainių kūrimas ir elektroninių parduotuvių kūrimas: hidra.lt