Laisvai samdomų modelių sąskaitos

Off Canvas

 

Laisvai samdomų modelių sąskaitos

Laisvai samdomas modelis turi ne tik atstovauti pats save kaip agentas, tačiau jis turi taip pat pats pasirūpinti reikalingais dokumentais, pavyzdžiui – apmokėjimo už darbą sąskaitomis. Modelių agentūros turi savo apmokėjimų sąskaitas, todėl modeliams, priklausantiems modelių agentūroms, šiuo dalyku rūpintis nereikia.


Laisvai samdomi modeliai internete gali rasti daugybę modelių sąskaitų pavyzdžių, tačiau reikėtų atkreipti dėmesį, kad sąskaitos pavyzdys būtų būtent modelio, ne kokio nors produkto. Kitas variantas laisvai samdomam modeliui būtų – tai susikurti sąskaitos pavyzdį pačiam, naudojantis „Microsoft Word“ programa. Sąskaita neturi būti sudėtingai parašyta. Ji turi būti paprasta ir skirta nurodyti tik kam skirtas apmokėjimas, už kiek darbo valandų apmokama ir apmokėjimo dydis.
Pati pagrindinė informacija, kuri turėtų būti pateikta sąskaitoje – tai modelio vardas ir pavardė. Netgi, jei modelis naudoja savo kaip modelio slapyvardį, sąskaitoje reikėtų įrašyti pilną savo tikrą vardą ir pavardę, galima pridėti papildomą eilutę ir pridėti dar ir slapyvardį. Sąskaitoje taip pat turėtų būti nurodoma modelio adresas, kontaktinis telefonas, elektroninio pašto adresas, fotosesijos ar projekto pavadinimas, kuriame dirbo modelis, data, laikas ir be abejo – įvardintas darbo užmokesčio dydis. Reikia nepamiršti, kad sąskaitoje taip pat turi būti pažymima kitos išlaidos. Pavyzdžiui, jei buvo susitarta, kad kai kurias modelio išlaidas padengs patys klientai, tuomet tiksliai įvardinti tas išlaidas ir tikslias sumas prie jų.
Sąskaitos šabloną laikykite savo kompiuteryje ar elektroniniame pašte, kad būtų lengvą jį rasti. Tuomet perrašinėjant sąskaitą naujiems projektams, nereikės visko perrašyti iš naujo, užteks pakeisti datas, kainas ir išsaugoti. Tai daug lengvesnis būdas, nei kaskart kurti vis naują sąskaitą kiekvienam klientui.
Ne visada laisvai samdomi modeliai yra paprašomi pateikti sąskaitą, tačiau dauguma klientų sąskaitos prašo. Kiekvienas laisvai samdomas modelis turi išsiaiškinti ar sąskaitą klientui reikia atsiųsti elektroniniu paštu ar paduoti gyvai. Taip išvengsite nesusipratimų.
Laisvai samdomam modeliui sąskaitos prireiks tik tada, jei už fotosesiją ar projektą jam bus atsiskaitoma pinigine kompensacija. Tuo atveju, jei už fotosesija yra sutariama nemokamos fotosesijos nuotraukos modeliui, ar nemokami tam tikri produktai, kuriuos modelis reklamavo, tuomet sąskaitos nereikės. Visiems modeliams patariama saugiai laikyti ir saugoti kiekvieną pasirašytą sąskaitą, nes ateityje tai gali praversti mokesčių tikslais.

© 2020 MADA IR GROŽIS. Visos teisės saugomos. Internetinių svetainių kūrimas ir elektroninių parduotuvių kūrimas: hidra.lt