Kritika – įprasta modelių darbo dienos dalis

Off Canvas

 

Kritika – įprasta modelių darbo dienos dalis

Niekam ne paslaptis, kad modeliavimas yra žiaurus ir grubus verslas. Modeliavimas yra profesija, kur kiekvieną įprastą darbo dieną esi teisiamas, vertinamas ir kritikuojamas.

Tie, kurie šiame versle yra pakankamai nemažai laiko, jau turi užsiauginę „storą darbo odą“, tuo tarpu pradedantiems modeliams yra sunkiau priprasti prie tokių darbo sąlygų.
Pradedantiesiems modeliams yra svarbu nepamiršti, kad modeliavimas yra tik verslas, ir bet kokia neigiama ar teigiama kritika nėra atspindys pačio modelio, kaip asmenybės. Modeliams - kritika, nuolatinis vertinimas turėtų būti įprastos dienos dalis, todėl kreipti į tai dėmesį turėtų tik tiek, kiek kreiptų paprastas ofiso darbuotojas į pasakytas direktoriaus pastabas.
Tačiau kartais kritika modeliams nebūna teisingai išsakyta. Neteisingai išsakyta kritika yra tada, kai nurodomi tam tikri trūkumai ar klaidos neteisingu būdu, b e jokių pagrįstų faktų. Pavyzdžiui, „tavo ėjimas podiumu yra tiesiog baisus, „aptemęs“!!!“. Tuo tarpu teisingai išsakyta kritika yra tada, kai išsakytos klaidos ir trūkumai yra pagrindžiami tam tikrais faktais su tikslu padėti modeliui kitą kartą nedaryti tų pačių klaidų. Pavyzdžiui, „galėtumėt įdėti daugiau darbo į savo podiumo eiseną. Daugiau reikėtų treniruotis su savo kūnu, pajausti jį, daugiau vaikščioti, taip atsirenkant Jums tinkamiausią pozą ir ją treniruoti. Neikite susikūprinus, daugiau atloškite savo pečius ir išrieskite krūtinę į priekį - taip eisena taps geresne.“.
Teisinga kritika yra labai naudinga modeliams, ji yra pagrindinis būdas modelius mokyti. Deja, ne visi modelių pasaulyje naudoja tik teisingą kritiką, tad modeliai turi būti pasiruošę bet kokiai kritikai. Modelių pramonėje yra žinoma, kad jei modelis nori būti geru modeliu ir kažką pasiekti, jis privalo susitaikyti su bet kokia kritika ir išmokti susitvarkyti su savo jausmais po negatyvios kritikos, kad tai nebūtų parodoma išorėje, klientams ar fotografams matant.
Be abejo yra modelių, kurie į kritiką, kad ir negatyvią, nereaguoja taip jautriai. Jie žino, kad bet kokia kritika jiems - tai tik „geras spyris į priekį modelio karjeroje“. Kritika yra labai svarbi dirbant su fotografais. Modeliams fotosesijos yra pagrindinis būdas įgauti daugiau patirties. Kuo daugiau yra pozuojama, tuo daugiau modeliai įgauna patirties, nes fotografas nuolat juos kritikuoja, pasakydamas ką blogai daro prieš objektyvą, kokias pozas ir veido išraiškas reikėtų tobulinti ir t.t. Todėl modeliui fotografo kritika yra be galo svarbi.
Negali modeliai būti labai jautrūs, kai kalbama apie jų kaip modelių įgūdžius. Kritiką reikia sugerti, įvertinti ir panaudoti savęs tobulinimui. Su teisingai išsakyta kritika, tai aišku daug paprasčiau padaryti, tačiau ir neteisingai išsakytą kritiką galima panaudoti ir priimti kaip tam tikrą pamoką.

© 2020 MADA IR GROŽIS. Visos teisės saugomos. Internetinių svetainių kūrimas ir elektroninių parduotuvių kūrimas: hidra.lt