Kaip fotografai atsirenka modelius

Off Canvas

 

Kaip fotografai atsirenka modelius

Tinkamas modelio pasirinkimas užtikrina sėkmę fotografo projektui. Net ir profesionalus fotografas negali dirbti su bet kokiu modeliu, todėl šiame straipsnyje papasakosime, kaip fotografas atsirenka tinkamus modelius bendram projektui, kad šis būtų sėkmingas.

Pirmiausia, fotografas pasidaro sąrašą, kuriame surašyti visi kriterijai: kokio tipo projektas, modelio apranga – trumpa, ilga, plati, siaura, su raštais ar be, pagal šiuos kriterijus nusprendžia, kokio tipo figūros reikia, nes net ir gražiausias modelis su netinkama apranga gali atrodyti nepatraukliai. Taip pat, fotografas nusprendžia kokia nuotaika turi vyrauti projekte – jausminga, seksuali, rimta, linksma ar miela, modelis turi mokėti pateikti reikiamas emocijas bei pozas. Taigi, pirmiausia fotografas atsirenka tinkamus modelius pagal šiuos kriterijus.

Antras dalykas, į ką fotografas kreipia dėmesį ieškodamas modelių – modelių istorija. Ieškodamas laisvai samdomo modelio fotografas nėra garantuotas, kad modelis bus toks, kaip jis pats save pristato, todėl fotografo darbas yra išsiaiškinti kuo daugiau apie potencialų talentą, kuris prisidės prie jo darbo bei sėkmės. Todėl fotografas atlieką paiešką modelio asmeniniame puslapyje tam, kad išsiaiškintų, kokio tipo darbuose jis dalyvavo. Todėl labai svarbu, kad modelio puslapis būtų geras. Reikia išvardinti visus projektus, kuriuose jis dalyvavo ir turėti tai įrodančių nuotraukų. Taip pat, fotografas susisiekia su modeliu dirbusiais fotografais, vizažistais ir pasiteirauja apie jų patirtį dirbant su modeliu. Tai padeda fotografui nuspręsti ar jis nori dirbti su tokio tipo žmogumi.

Trečia, kai fotografas jau atsirinko potencialius kandidatus į jo siūlomą poziciją, jis peržiūri modelio portfelį, kreipdamas dėmesį į įvairovę, pozas, veido mimikas, skirtingo tipo drabužius, emocijas. Fotografas turi pamatyti iš nuotraukų ar modelis tinka šiai pozicijai, ar ne.

Tada, kai fotografas randą tinkamiausią modelį, jis organizuoja susitikimą. Jo metu, fotografas pristato save, paprašo modelio prisistatyti, papasakoti apie savo patirtį. Taip pat fotografas nori sužinoti, kuo modelis gali prisidėti prie sėkmingo projekto įgyvendinimo. Susitikimo metu yra aptariamos visos detalės dėl projekto, nes ir fotografas, ir modelis turi sutikti su viskuo arba rasti bendrą kompromisą, kad tenkintų abi puses.Taigi, norint, kad fotografo ir modelio bendras projektas būtų sėkmingas, fotografas labai kruopščiai atsirenka tinkamus modelius, kreipia dėmesį į visas detales ir siekia tik geriausio rezultato.

© 2020 MADA IR GROŽIS. Visos teisės saugomos. Internetinių svetainių kūrimas ir elektroninių parduotuvių kūrimas: hidra.lt