Ką reikia žinoti prieš tampant laisvai samdomu modeliu

Off Canvas

 

Ką reikia žinoti prieš tampant laisvai samdomu modeliu

Jei jums patinka būti savo paties viršininku ir kontroliuoti savo modelio karjerą, tapkite laisvai samdomu modeliu!

Kas yra laisvai samdomas modelis?

Jei esate laisvai samdomas modelis,  jūs atstovaujate savo interesams ir esate visiškai atsakingas už darbo paieškas ir darbo užsakymą. Vienas iš pagrindinių šio darbo pranašumų yra tai, kad nereikia dalintis savo uždarbiu su jokia agentūra, jūs turite teisę pasiimti visą darbo sumą. Vis dėlto laisvai samdomų modelių darbo pasiūlymai paprastai vertinami mažesnėmis sumomis, nei agentūrų, nes laisvai samdomų modelių užsakovų biudžetas paprastai yra siauresnis. Taip pat, kai pasirašote sutartį su agentūra, jūs įsipareigojote, kad TIK jie jums atstovaus. Paprastai įsipareigojanti sutartis galioja 1–2 metus, tačiau nėra jokios garantijos, kad jie tikrai ras jums darbą. Pavyzdžiui, jei būsite pasirašę sutartį su agentūra, jie gali suteikti jums platformą savo išvaizdai pademonstruoti bei susirinkti kontaktų, tačiau gali būti apmaudu, jei nesulauksite nei vieno užsakymo.

Galimybės

Modelių agentūros reikalauja modelių, kurie neturi auskarų ir tatuiruočių. O laisvai samdomas darbas suteikia galimybę išreikšti savo kūrybiškumą, unikalumą ir tuo pačiu gauti darbą. Laisvai samdomų modelių darbas yra nuostabi niša tiems, kurie turi išskirtines savybes, išvaizdą ar charakterį. Pavyzdžiui, kuo įdomesnės išvaizdos žmogus, tuo daugiau darbo galimybių jam atsiranda. Užsakove dėka jūs pildote savo portfelį, kuriame galite parodyti įvairius stilius ir gal net išsirinkti jums tinkamiausią. Tuo pačiu naudodamiesi savo jau profesionaliu bei unikaliu portfeliu sulauksite daugiau darbo pasiūlymų bei įgysite patirties, kuri nuves į sėkmę.

Darbo paieška

Laisvai samdomam modeliui darbo paieška gali būti varginanti, todėl kyla klausimas, kur ieškoti? Viena populiariausių darbo paieškos priemonių yra socialiniai tinklai – „Facebook“, „Instagram“, „Twitter“, kur į grupes susirenka menininkai, modeliai, kūrėjai. Šiuose tinkluose jie demonstruoja savo portfelius, dalinasi jais grupėse. Vėliau seka svetainės, kur modeliai bei fotografai, vizažistai, ir kiti su šia veikla susiję žmonės prisijungia, ieško, bendrauja ir siūlo vienas kitam darbą. Viena iš tokių svetainių – undines.lt – jau greitai bus paleista, ten galėsite kelti savo portfelius, bendrauti su fotografais ir kitais potencialiais klientais, užmegzti ryšius bei gauti darbo. Toliau eina kontaktai su fotografais, stilistais, vizažistais ir kitais, su kuriais jau turėjote bendrų projektų ar dar tik turėsite, todėl negalima šio ryšio nutraukti. Nes jie gali padėti išplėsti pažinčių tinklą, kuris padės rasti daugiau darbo pasiūlymų. Prisiminkite, kad darbo užmokestis nekils, kol Jūsų portfelis nebus išplėstas ir jūsų vardas nebus žinomas aplinkinių.

Finansai

Laisvai samdomų modelių tarifai visiškai skirtingi, jie skiriasi priklausomai nuo modelio ir darbo. Daugeliui modeliavimo darbų tarifai yra iš anksto nustatyti, tačiau galimybė derėtis ar net nustatyti savo kainą tikrai bus! Taip bus tik bėgant laikui, priklausomai nuo jūsų patirties lygio, portfelio, projekto dydžio ir sėkmės.  

Taigi, jei nesate pasirašęs sutarties agentūroje, o galbūt tiesiog norite būti savo bosu, laisvai samdomo modelio darbas skirtas būtent jums!

© 2020 MADA IR GROŽIS. Visos teisės saugomos. Internetinių svetainių kūrimas ir elektroninių parduotuvių kūrimas: hidra.lt