Eisenos „Mes už šeimą“ atgarsiai

Off Canvas

 

Eisenos „Mes už šeimą“ atgarsiai

Stebint šiųmetinę eiseną „Mes už šeimą“ ir kai kuriuos, su ja susijusius, niuansus, kyla pagrindas abejoti ar tokias pat pamatines vertybes, kaip darni šeima, laimingi vaikai ir šviesi vaikystė puoselėja ir keistai besielgianti Vilniaus miesto savivaldybė.

Klausimas, prie kurio, panašu dar teks sugrįžti. Bet tai bus vėliau, o dabar galime pasidžiaugti, kad, nepaisant nieko, gerokai gausesnė negu pernai tėvelių ir vaikučių šventė, prasidėjusi prie Martyno Mažvydo bibliotekos vaikučių šokiais, vėliau linksma, spalvinga eisena persikėlusi į Lukiškių aikštę, įvyko.

Pasak idėjinės šventės iniciatorės ir pagrindinės organizatorės, daugiavaikių šeimų asociacijos „Mes“ vadovės ir šešių žavingų vaikų mamos Jurgitos, jų kasmet rengiama eisena yra ne „prieš“, o „už“. Už tai, kas visais laikais buvo svarbiausia, nuo ko prasidėdavo bet kurio žmogaus gyvenimas ir pažintis su jį supančiu pasauliu – už Šeimą.

Kasmet nuo 2013 metų organizuojamu renginiu siekiama atkreipti ne tik visuomenės ir jaunimo, bet ir valdžios atstovų dėmesį į tai, kas yra, arba, kalbant apie dabartinę Lietuvą, kas turėtų būti pagrindas kiekvieno iš mūsų gyvenime. Galima diskutuoti apie daugelį dalykų, tačiau visi sutiks, kad be šeimos likęs žmogus tarsi praranda „stuburą“, jam iš po kojų išmušamas pagrindas, į kurį buvo remtasi. Išeinant į gatves su savo antrosiomis pusėmis ir vaikais, Jurgitos teigimu, buvo siekiama parodyti, kad žmogus, veikdamas su šeima ir jausdamas jos palaikymą, gali nuveikti žymiai daugiau, negu pavieniui.

Pastaroji – šeimos – idėja labai įdomia išraiškos formą įgavo Lukiškių aikštėje vykusiame vaikų koncerte. Pirmasis scenoje pasirodė kolektyvas „Broliai“, kurį... sudaro keturi muzikuojantys broliukai.

Juos pakeitė šokių kolektyvas „Desso“, atvykę iš Širvintų. Įdomu tai, kad jam vadovaujanti Erika Svirskienė pati yra 4 vaikų mama.

Vienas iš „Mes už šeimą“ eisenos akcentų – „Metų šeimos“ rinkimai. Jau penktą kartą vykstančiuose „Metų šeimos“ rinkimuose ieškome tokios šeimos, kurios pavyzdys užkrėstų visus aplinkinius. Šiemet finale „susikovė“ Koganų, Drus ir Žukauskų šeimos. Šį kart laimė lydėjo iš Visagino su gausia palaikymo komandą atvykusią Drus šeimą, kuri ir tapo „Metų šeima“, o padėkas nugalėtojams įteikė LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ministro patarėja šeimos politikai, Kristina Paulikė, pati auginanti... septynis vaikus bei Seimo narys Žigimantas Pavilionis, keturių vaikų tėtis.

Išdalinus prizus šventė tęsėsi –savo akrobatinius sugebėjimus demonstravo Drus šeimos atžalos, vaikus ir suaugusius linksmintis kvietė „Nieko sau“ teatras, o baigėsi šventė atlikėjos Nonitos ir gausios jos šeimos narių pasirodymu.

Tiksliau, formuluotė „baigėsi“ ne visai tiksli, nes visą dieną Lukiškių aikštėje buvo vaišinama kareiviška ARMYDAY koše bei arbata, veikė atrakcionai vaikams, savo veiklas pristatė visuomeninės organizacijos.

Panašu, kad šventė „Mes už šeimą“ sėkmingai išauga pradinius, „kūdikiškus“ rūbelius ir, nepaisant bandymų trukdyti, tampa ilga, linksma šeimynine popiete, kurioje yra laukiami visi, pritariantys šventės organizatorių idėjoms ir vertybėms, tad iki susitikimo kitąmet.

© 2020 MADA IR GROŽIS. Visos teisės saugomos. Internetinių svetainių kūrimas ir elektroninių parduotuvių kūrimas: hidra.lt