Eime pirkti džinsų

Off Canvas

 

Eime pirkti džinsų

Taigi jūs parduotuvėje - ir pirmiausia reikia išsiaiškinti dėl dydžio. Paėmėte į rankas modelį - patinka, lyg ir tiktų.

Žiūrime į nurodytus skaičius: tai trupmena iš dviejų skaičių. Pirmas - liemens apimtis, antras - ilgis. Kad nustatytumėte reikalingą dydį, atimkite iš to, kurį vilkite, 16. Pavyzdžiui, vilkite 48-ojo dydžio drabužius, vadinasi, reikės imti 32-ąjį (48-16). Jeigu manote, kad geriau „įsimuilinti" į 27-ąjį dydį nei mūvėti 29-ojo dydžio kelnes, tai jūs esate neteisi. Nusipirkite tarpinio dydžio kelnes - džinsai šiek tiek pasitemps, ir ilgis bus labiau tinkamas.

Džinsų ilgis nurodomas coliais - nuo 28 iki 38. 28 coliai tinka maždaug 157 cm ūgio žmogui, o 38 coliai - maždaug 190 cm.

 

Remdamosi tuo, apskaičiuokite reikalingą ilgį, turėdamos galvoje, kad šiandien madingi džinsai, uždengiantys batus. Neverta pirkti per ilgų džinsų, ketinant juos patrumpinti: kai kelnes nukirpsite, pakis modelis ir išvaizda.

Jei skirtumas tarp jūsų ūgio ir džinsų ilgio bus didesnis nei du dydžiai, džinsai atrodys bjauriai, keliai atsidurs blauzdų viduryje.

 

Pirmasis pasimatavimas

Į kabiną, kur yra didelis veidrodis, pasiimkite bent ketverius džinsus: dvejus - savo dydžio, tačiau skirtingo fasono, vienerius - vienu dydžiu didesnius ir vienerius - vienu dydžiu mažesnius.

Keista, bet faktas: tos pačios spalvos, dydžio ir sukirpimo džinsai ant jūsų kūno gali atrodyti visiškai skirtingai, todėl neskubėkite ir pasisemkite kantrybės - teks ilgai ir kruopščiai tyrinėti, kaip džinsai atrodo ant jūsų kūno. Tačiau galioja bendra taisyklė - matavimosi momentu džinsai turi būti ankštoki, paskui medvilnė išsitemps ir prisitaikys prie naujų apvalumų.

Geros kokybės džinsai siuvami iš medžiagos, kuri iš anksto būna apdorojama ir susitraukusi. Todėl nebijokite, kad išskalbti džinsai susitrauks, ir drąsiai matuokitės vienu dydžiu mažesnį gaminį, net jei prireiks šiokių tokių pastangų pirmą kartą užsegti sagą.

Jei bandymas užsegti sagą iškvėpus orą užsitęsė, nekankinkite savęs ilgiau ir paimkite vienu dydžiu didesnes kelnes. Arba nusipirkite tuos džinsus, į kuriuos neįlindote, ir pradėkite laikytis dietos: daugumai moterų tai - puiki dingstis sublogti.

Jeigu sagą vis dėlto pavyko užsegti, po kelių minučių pajusite, kad jau galite ir kvėpuoti, ir atsisėsti. Tada suprasite, kad turite gražią figūrą. Mat tinkamai parinktas džinsų modelis ją būtinai išryškins.

 

Modelis pagal figūrą

Jeigu reikia ne pabrėžti figūrą, o ją paslėpti? Jokių problemų - džinsai tam ir sukurti. Reikia tik atsižvelgti į figūros tipą, klubų formą ir kojų ilgį.

Egzistuoja trys džinsų tipai pagal liemens liniją: pažemintas liemuo, vidutinis ir aukštas. Manoma, kad pažemintas liemuo tinkamiausias, kai norima pabrėžti tobulos figūros privalumus.

Tačiau kai kurių tipų figūrą toks modelis sudarko - kojos atrodo trumpesnės, lašiniai šonuose išsiverčia. Toks modelis nerekomenduojamas ir „smėlio laikrodžio" tipo figūrai, jei nenorite atrodyti panaši į milžinišką morką.

Į apačią smarkiai platėjantys džinsai taip pat tinka nedaug kam, nes pabrėžia klubų apimtį. Tačiau jeigu jūsų klubai siauri, o kojos trumpos, toks modelis puikiai tiks, nes juos paprastai siuva pailgintus.

Pastaruoju metu atsirado džinsų su mažomis, labai žemai prisiūtomis kišenėlėmis. Toks modelis tinka tik toms, kurios neturi jokių riebalinių sankaupų.

Jeigu jūsų sėdmenys nėra idealūs, praeikite pro tokius modelius, nes žemai nuleistos kišenėlės sėdmenis vizualiai padidins ir pridės porą centimetrų po jais.

Tą patį reikėtų pasakyti ir apie pilvą. Ryški jo klostė virš juosmens atrodo neestetiškai - geriau paimti modelį paaukštintu liemeniu, uždengiančiu pilvą.

Dar vienas svarbus momentas - kojų ilgis. Suprantama, kad moteriai, kurios kojos trumpos, į džinsus pažemintu liemeniu geriau nė nežiūrėti.

 

Kišenės apvalių formų moterims

Moterims, kurių formos apvalios, nereikia atsisakyti kišenių ant džinsų. Tinkamai prisiūtos kišenės vizualiai mažina kūno apvalumus - svarbu atkreipti dėmesį, ar ne per aukštai jos prisiūtos ir ar nėra per plačios. Viskas turi būti saikinga.

Paprastai stambesnės moterys renkasi per daug laisvus džinsus, kurie joms per dideli ir susiraukšlėja per visą ilgį. Netinkamas pasirinkimas, nes per didelės kelnės optiškai storina. Geriau teikti pirmenybę tamsiems džinsams, šiek tiek pasiaurintiems į apačią, tačiau ne per daug siauriems ir ne per platiems, kurie tinkamai pabrėžtų formas, nepadidindami ir neslėpdami.

 

Kuriame apvalumus

Jei žvelgdamos į veidrodį pastebite, kad vaizdas iš užpakalio pasidarė plokščias, atidėkite šį modelį. Geriau atkreipkite dėmesį į džinsus su didelėmis pridėtinėmis kišenėmis ir kelių eilių siūlėmis. Jeigu jūsų sėdmenys plokšti, geriausia rinktis į apačią platėjančius šviesius džinsus - jie patraukia dėmesį į kojų apačią ir suteikia figūrai moteriškesnį reljefą.

 

Ryškiname taliją

Nenusiminkite, jei jūsų liemens nematyti - jį taip pat galima paryškinti tinkamai parinktais džinsais. Svarbiausia - nepirkti vienu ar dviem dydžiais didesnių kelnių tik todėl, kad visais kitais atžvilgiais idealūs džinsai spaudžia per liemenį. Ieškokite ne laisvesnių, o tiksliai figūrai pritaikytų modelių su tiesiomis ar šiek tiek platėjančiomis klešnėmis.

Tokie džinsai vizualiai „subalansuoja" viršutinę ir apatinę kūno dalis, sumažina talijos apimtį ir padaro figūrą proporcingesnę. Visada galite pabandyti pasimatuoti vyriškus džinsus - jie paprastai platesni per liemenį, bet siauresni per klubus.

 

Didelėms ir mažoms

Aukštoms moterims tinka šviesūs džinsai pažemintu liemeniu, į apačią platėjantys, lygūs ir platūs arba „bananiniai".

Siauri „vamzdeliai" labiau tiks mažo ūgio moterims. Tačiau mažaūgėms reikėtų atsisakyti šviesių atspalvių, aptemptų elastinės medžiagos džinsų, siaurėjančių į apačią, nes jie vizualiai trumpina kojas. Užtat joms tiks tamsūs džinsai, kurių apatinis kraštas siekia viršutinį bato kraštą, šiek tiek patrumpinti modeliai ir siekiantys kulniuko pradžią. Aukštakulniai bateliai nepastebimai prideda porą centimetrų ūgio.

Parengė Gražina Vasiliauskienė

lrytas.lt

 

© 2020 MADA IR GROŽIS. Visos teisės saugomos. Internetinių svetainių kūrimas ir elektroninių parduotuvių kūrimas: hidra.lt