Dizaino dienos 2012

  Šešioliktą kartą vykusį jaunųjų dizainerių konkursą „Dizaino dienos" laimėjo Vilniaus dailės akademijos trečiakursė Janina Zibireva. 21-erių metų kūrėja pristatė šešių modelių kolekciją, sukurtą iš dirbtinės odos, latekso, plastiko ir LED šviestuvų.

  J.Zibireva sakė, jog ją įkvėpė 60–70-aisiais vyravusios mados, kurias ji perteikė per šių laikų prizmę.

  „Dabar yra technologijų amžius. Esame nuo to priklausomi. Inovacijos veržiasi visur. Į visas gyvenimo smulkmenas", – sakė dizainerė, kurianti nuo vaikystės.

  Nors, pasak J. Zibirevos, jos paaugliškos kolekcijos buvo vaikiškos ir neprofesionalios, jose galima aptikti daugybę idėjų.

  „Pavyzdžiui, akies rainelės motyvą „pasiskolinau" būtent iš tuomet kurtų eskizų", – sakė kūrėja.

  Žirklėmis apdovanota mergina tvirtino norėjusi akcentuoti pačius drabužius ir jų idėją, todėl visi modeliai veidus buvo paslėpę po šalmais.

  Du mėnesius kolekciją kūrusi J.Zibireva sakė negalėjusi miegoti naktimis, nes pergyvenusi ar pavyks įgyvendinti visus sumanymus.

  „Janinos kolekcija išsiskyrė drąsumu, naujais, nematytais sprendimais. Tuo tarpu visi kiti darbai buvo panašūs vieni į kitus, temos kartojosi. Matėsi, kad jaunieji kūrėjai viską daro taip kaip liepia dėstytojai", – sakė vertinimo komisijos narys dizaineris Robertas Kalinkinas.

  Iš viso „Dizaino dienose" pristatyta septyniolika kolekcijų, sukurtų septynių Lietuvos mokymo įstaigų studentų.

  Visas kolekcijas pristatė modelių agentūros "Pegasus" modeliai.

  Daugiau nuotraukų rasite:

  http://www.pegasusfoto.lt/lt/renginiai/category/57-dizaino-dienos-2012.html